Realizácie

Rekuperácia Lopušné Pažite (Kysucké Nové Mesto)

RD Lopušné Pažite:
– dopojenie jednotky Dantherm HCV 400 P1 k rozvodu rekuperácie,
– inštalácia elektrického predohrevu a VOC snímača.
Jednotka pracuje v automatickom režime na základe nepretržitého monitorovania kvality vzduchu v domácnosti.

Rekuperácia Tvrdošín

Rekuperácia Tvrdošín:
– realizácia rozvodov rekuperácie v novostavbe,
– antistatické a antibakteriálne flex hadice dopojené do akusticky izolovaných rozdeľovačov,
– rozvod vedený pod strešnou izoláciou (bez SDK podhľadu),
– o vetranie sa bude starať jednotka Dantherm s elektrickým predohrevom, Rh a VOC snímačom (automatický chod vetrania na základe merania kvality vzduchu v domácnosti), ovládanie cez aplikáciu v telefóne.

Rekuperácia Krušetnica (okr. Námestovo)

Rekuperácia Krušetnica (okr. Námestovo):
– realizácia rozvodov rekuperácie v novostavbe,
– antistatické a antibakteriálne flex hadice dopojené do akusticky izolovaných rozdeľovačov,
– 600 mm tlmiče hluku,
– o vetranie sa bude starať jednotka Dantherm s elektrickým predohrevom, Rh a VOC snímačom (automatický chod vetrania na základe merania kvality vzduchu v domácnosti), ovládanie cez aplikáciu v telefóne.

Tepelné čerpadlo a rekuperácia Bobrov (okr. Námestovo)

RD Bobrov:
– montáž centrálnej rekuperácie,
– jednotka Dantherm HCV460P2 s integrovaným predohrevom, Rh a VOC snímačom,
– montáž tepelného čerpadla Panasonic T-cap s výkonom 9kW a integrovaným zásobníkom TUV. T-CAP je skratka pre totálny výkon (z anglického Total Capacity). Celá modelová rada Panasonic T-CAP je vyvinutá, vyrobená a predávaná za účelom zvládania extrémne nízkych exteriérových teplôt. V praxi to znamená ešte vyššie úspory a to aj v porovnaní s už veľmi úsporným bežným tepelným čerpadlom. T-CAP dokáže udržať svoj nominálny výkon i pri teplote -15°C bez pomoci elektrického dohrevu (elektrokotla). Podáva mimoriadne vysokú účinnosť bez ohľadu na vonkajšiu teplotu či nastavenú teplotu výstupnej vody.

Prana Zákamenné

Montáž dvoch jednotiek Prana 150 Premium Plus v obci Zákamenné:
Základom technického riešenia je medený protiprúdový výmenník tepla a dva ventilátory, ktoré sú v nepretržitej prevádzke. Odvádzaný teplý vzduch z miestnosti prechádza cez medený výmenník a odovzdáva svoje teplo protiprúdu čerstvého vzduchu z exteriéru, ktorý prechádza cez vzduchový filter.
Integrovaným doplnkovým modulom tohto modelu je snímač tlaku, snímač teploty, snímač vlhkosti, režim automatickej prevádzky a snímač kvality vzduchu a CO2.
Základné informácie o stave jednotky, filtra a pod. sa zobrazujú na displeji vnútorného krytu. Jednotku je možné ovládať cez mobilný telefón, prípadne diaľkovým ovládačom.
Vonkajší a vnútorný plastový kryt sú štandardne dodávané v bielej farbe. Biele kryty je možné nahradiť krytmi v ľubovolnej farbe RAL.

Rekuperácia Bytča (Petrovice)

Rekuperácia Bytča (Petrovice):
– realizácia rozvodov rekuperácie v novostavbe,
– antistatické a antibakteriálne flex hadice dopojené do akusticky izolovaných rozdeľovačov,
– 600 mm tlmiče hluku,
– o vetranie sa bude starať jednotka Dantherm s elektrickým predohrevom, Rh a VOC snímačom (automatický chod vetrania na základe merania kvality vzduchu v domácnosti), ovládanie cez aplikáciu v telefóne.

Tepelné čerpadlo Dolný Kubín

Montáž tepelného čerpadla Buderus Dolný Kubín:
– pripojenie tepelného čerpadla Buderus do existujúcej vykurovacej sústavy,
– podmienka na zachovanie funkčnosti pôvodného zdroja tepla,
– čerpadlo so stacionárnym 300 litrovým zásobníkom a sekundárnou cirkulačkou.

Rekuperácia Námestovo

Rekuperácia Námestovo:
– realizácia rekuperácie pri rekonštrukcii staršieho rodinného domu,
– antistatické a antibakteriálne flex hadice dopojené do akusticky izolovaných rozdeľovačov,
– 600 mm tlmiče hluku,
– jednotka Dantherm s elektrickým predohrevom, Rh a VOC snímačom zabezpečí automatický chod vetrania na základe merania kvality vzduchu v domácnosti.

Tepelné čerpadlo Námestovo (Oravská Polhora)

RD Oravská Polhora:
Dopojenie monoblokového tepelného čerpadla Buderus s externým zásobníkom TUV. Čerpadlo je vybavené sekundárnymi obehovkami pre podlahové vykurovanie a panelové telesá.

Klimatizácia Tvrdošín

Vykurovanie rekreačnej chaty Oravice (okr. Tvrdošín):
– klimatizácie Samsung Cebu s vykurovacím výkonom 6 kW a chladiacim výkonom 5 kW je vysoko ekonomické riešenie pre vykurovanie (až do -24°C) v porovnaní s elektrickými konvektormi ktoré sa v chate nachádzajú,
– Funkcia Smart wifi – s novými wifi funkciami môžete ovládať vašu klimatizáciu cez počítač alebo smartfón bez obmedzenia,
– Veľmi nízka hlučnosť od 19dB,
– Easy Filter Plus,
– Ovládanie pomocou umelej inteligencie,
Technológia Digital Inverter Boost ušetrí pri zapnutí klimatizácie ešte viac energie. Ideálnu teplotu udržuje bez neustáleho vypínania a zapínania kompresora.
Klimatizácia Samsung pri novom modeli Cebu je vybavená Easy Filtrom, ktorý sa nachádza na vrchnej časti klimatizácie. Tento jemný filter klimatizačnej jednotky pomáha udržiavať v čistote vzduch okolo nás a tiež samotné zariadenie. Pokrýva celú plochu pre nasávanie vzduchu a vďaka vysokej hustote zachytáva malé prachové častice.
Vďaka funkcii Smart Wifi môžete klimaticáciu ovládať pomocou “chytrého” telefónu alebo počítača, a nemusíte mať obavy, že ste omylom nechali klimatizáciu zapnutú. Pomocou tohto zariadenia ju môžete jednoducho vypnúť zvonku. Navyše ju môžete zapnút ešte pred príchodom domov. Prichádzate tak vždy do vychladeného domu.
AI Auto Comfort – umelá inteligencia sledujúca preferencie používateľa. Na základe naučených informácií a vonkajších podmienok automaticky nastaví vhodný režim.

Rekuperácia Liesek (okr. Tvrdošín)

Rekuperácia RD Liesek (okr. Tvrdošín):
– hlavný rozvod z technickej miestnosti je riešený kombináciou 160 mm spiro potrubia a plochých kanálov (vedených v podlahe na 1NP) v kombinácii s tlmičmi hluku a akusticky izolovanými rozdeľovačmi,
– distribúciu vzduchu od rozdeľovačov do jednotlivých miestností zabezpečujú 75mm flex hadice s anibakteriálnou a antistatickou úpravou.

Inštalácia a dopojenie jednotky Tvrdošín

RD Tvrdošín: montáž rekuperačnej jednotky Dantherm HCV 460 P2. Do jednotka bol vložený snímač kvality vzduchu a elektrický predohrev. Jednotka má nočný útlm, automatický režim (na základe monitorovania vetraného vzduchu -vlhkosť/VOC/CO2), krbový režim, letný režim, automatický/manuálny bypass, ovládanie cez appku Dantherm. Dopojenie vonkajšieho vzduchu prostredníctvom EPE potrubia.

Inštalácia a dopojenie jednotky Zábiedovo (okres Tvrdošín)

Inštalácia a dopojenie jednotky Dantherm HCV 460 P2 s predohrevom a VOC snímačom. Prívod a odvod vzduchu do exteriéru je riešený EPE potrubím. EPE potrubie zabráni kondenzácii vlhkosti a má nízku tlakovú stratu.

Regulácia rekuperácie Trstená

Regulácia rozvodov rekuperácie v Trstenej. Jednotka Dantherm HCV460 P2 bola doplnená o predohrev a VOC snímač.
Tanierové ventily s reguláciou – HAELIX QUADRO

Rekuperácia Zákamenné (okres Námestovo)

Rekuperácia Zákamenné (okres Námestovo):
– rozvod rekuperácie z antistatických/antibakteriálnych hadíc s priemerom 76 mm,
– pozinkované rozdeľovače sú akustiticky izolované,
– rozvod vybavený tlmičmi hluku, sonodecom a odhlučnenými rozdeľovačmi zabezpečí úplný útlm hluku ventilátorov v jednotke.
O vetranie sa bude starať jednotka Dantherm HCV460 P2 s elektrickým predohrevom, snímačom Rh a VOC, krbovým režimom, nočným útlmom, letným režimom, bypassom, ovládanim cez appku a možnosťou automatického chodu podľa kvality vzduchu v domácnosti. Jednotku je možné vybaviť entalpickým výmenníkom.
 
 

Klimatizácia Trstená (okres Tvrdošín)

Montáž klimatizácie Samsung Cebu 5 kW (Trstená, okres Tvrdošín):
– investor hľadal vhodné ekonomické riešenie pre vykurovanie počas prechodného obdobia a spotrebovávanie elektrickej energie dodávanej fotovoltikou. Navrhli sme inštaláciu klimatizácie Samsung s možnosťou vykurovania až do -24°C.
Samusng Cebu:
– Funkcia Smart wifi – s novými wifi funkciami môžete ovládať vašu klimatizáciu cez počítač alebo smartfón bez obmedzenia
– Veľmi nízka hlučnosť od 19dB
– Easy Filter Plus
– Ovládanie pomocou umelej inteligencie.
Viac o nás nájdete na www.rekuperacianamieru.sk

Inštalácia rekuperačnej jednotky Dantherm HCV 460 P2 Ružomberok (obec Liptovská Štiavnica)

Inštalácia rekuperačnej jednotky Dantherm HCV 460 P2 Ružomberok (obec Liptovská Štiavnica):
– jednotka vybavená Rh a VOC snímačom umožňuje automatický chod na základe merania kvality vetraného vzduchu,
– integrovaný predohrev zabezpečí vetranie aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách,
– ovládanie cez appku, krbový režim, automatický a manuálny bypass, letný režim, nočný útlk, možnosť entalpie, atď…
Náš eshop a realizácie na www.rekuperacianamieru.sk

Rekuperácia Trstená (okr. Tvrdošín)

Rekuperácia Trstená (okres Tvrdošín):
– rozvod rekuperácie z antistatických/antibakteriálnych hadíc s priemerom 76 mm,
– pozinkované rozdeľovače sú akustiticky izolované,
– rozvod vybavený tlmičmi hluku, sonodecom a odhlučnenými rozdeľovačmi zabezpečí úplný útlm hluku ventilátorov v jednotke,
– požiadavka investora bola možnost v budúc osti zameniť prívodnú vetvy na odvodnú v jedne z miestností na poschodí
O vetranie sa bude starať jednotka Dantherm HCV460 P2 s elektrickým predohrevom, snímačom Rh a VOC, krbovým režimom, nočným útlmom, letným režimom, bypassom, ovládanim cez appku a možnosťou automatického chodu podľa kvality vzduchu vdomácnosti. Jednotku je možné vybaviť entalpickým výmenníkom.
Náš eshop a realizácie nájdete na www.rekuperacianamieru.sk

Kompletná dodávka Námestovo

Kompletná dodávka technológie do rodinného domu v Námestove.
V prvej fáze sa realizovali rozvody rekuperácie (Flex hadica antibakteriálna a antistatická s priemerom 75 mm), vody a odpady (plasthliník a HT rúry), následne rozvod UK (meď) s rozdeľovačmi (nerez) pre podlahové vykurovanie, spustenie a kalibrácia rekuperačnej jednotky Dantherm. Na záver bolo osadené a spustené tepelné čerpadlo Viessmann. Dotácia je samozrejmosť.

Klimatizácia Námestovo

Montáž klimatizácie Samsung Cebu 5 kW (Rabčice, okres Námestovo):
– Funkcia Smart wifi – s novými wifi funkciami môžete ovládať vašu klimatizáciu cez počítač alebo smartfón bez obmedzenia
– Veľmi nízka hlučnosť od 19dB
– Easy Filter Plus
– Ovládanie pomocou umelej inteligencie.

Kalibrácia a regulovanie rekuperácie Námestovo​

Kalibrácia rekuperačnej jednotky Dantherm HCV 460 P2 a regulácia rozvodu rekuperácie Námestovo (obec Zubrohlava):
– do jednotky bol vložený kombinovaný snímač VOC(CO2+prchavé častice) spolu s elektrickým predohrevom,
– pri kalibrovaní sa nastavia otáčky ventilátorov na požadovanú tlakovú stratu rozvodu (pre každý rozvod individuálne),
– nasleduje vyregulovanie dávok vzduchu pre jednotlivé miestnosti.

Montáž rekuperácie Kysucké Nové Mesto (obec Lopušné Pažite)

Montáž rekuperácie Kysucké Nové Mesto (obec Lopušné Pažite):
– rozvod rekuperácie z antistatických/antibakteriálnych hadíc s priemerom 76 mm,
– pozinkované rozdeľovače sú akustiticky izolované,
– rozvod vybavený tlmičmi hluku, sonodecom a odhlučnenými rozdeľovačmi zabezpečí úplný útlm hluku ventilátorov v jednotke.
O vetranie sa bude starať jednotka Dantherm HCV460 P2 s elektrickým predohrevom, snímačom Rh a VOC, krbovým režimom, nočným útlmom, letným režimom, bypassom, ovládanim cez appku a možnosťou automatického chodu podľa kvality vzduchu vdomácnosti. Jednotku je možné vybaviť entalpickým výmenníkom.

Rekuperácia Tvrdošín (obec Zábiedovo)

Rekuperácia Tvrdošín (obec Zábiedovo)
Montáž rekuperácie v novostavbe
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím.
Flex hadica , KLO 2×75, Rozdeľovač 12×75
 

Klimatizácia Kvetoslavov (okr. Dunajská Streda)

Montáž dvoch klimatizácii Gree Pular v obci Kvetoslavov, okr. Dunajská Streda.
Gree Pular obsahuje:
– WiFi modul
– Cold Plasma generátor
– 7 stupňov rýchlosti ventilátora
– Pohyb lamiel vodorovne aj zvisle
– Funkcia temperovania na 8 °C
– Pohodlná regulácia teploty s funkciou „I FEEL“
– Prevádzkový rozsah chladenia -15–43° C
– Prevádzkový rozsah vyhrievania -15–24 °C
– Automatický reštart
– Jednoduché čistenie lamiel vnútornej jednotky
– Biely dizajn vnútornej jednotky.

Klimatizácia Námestovo (Rabčice)

Montáž multisplit klimatizácie Samsung v obci Rabčice (okr. Námestovo).

Klimatizacia Namestovo , Klimatizacia Tvrdosin

Rekuperácia Ružomberok ( Liptovská Štiavnica )

Montáž rekuperácie v novostavbe
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím.
Ponukame kvalitne riesenia vetrania s rekuperaciou tepla za jednu z najnizsich cien na trhu.

Rekuperácia Tvrdošín ( Žilina)

Montáž rekuperácie v novostavbe “#ceramichouses
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdeľovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdeľovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím.
Ponúkame kvalitne riešenia vetrania s rekuperáciou tepla za jednu z najnižších cien na trhu.

Klimatizácia Tvrdošín (Podbieľ)

Montáž dvoch klimatizácii GREE Bora a GREE Pular v obchodných priestoroch. Značka klimatizácií GREE patrí medzi najväčších svetových výrobcov klimatizačnej a tepelnej techniky a jej produkty sa vyznačujú vysokou mierou spoľahlivosti a technickej vyspelosti, zároveň sú však veľmi šetrné k prírode. Do portfólia GREE sa radia rezidenčné jednotky pre byty a rodinné domy, systémy pre ľahkú komerciu a kancelárie, ale aj GMV celky s unikátnou štruktúrou pre tie najnáročnejšie prevádzky. (Klimatizacia Tvrdosin, Klimatizacia Trstena, Klimatizacia Namestovo, Klimatizacia Zilina)

Rekuperácia Belá (okr. Žilina)

Rekuperácia RD Belá (okres Žilina)
Montáž rekuperácie v novostavbe,
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím.

Rekuperácia Nižná (okr. Tvrdošín)

Montáž rekuperácie pri rekonštrukcii bytu.
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím.

Rekuperácia Rybany (Trenčín)

Montáž rekuperácie v novostavbe,
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím.

Rekuperácia Trenčín

Montáž rekuperácie v novostavbe,
– požiadavka investora na minimalizovanie sadrokartónových podhľadov ako aj svetlej výšky,
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím.

Rekuperácia Tvrdošín (kraj Žilina)

Rekuperácia RD Tvrdošín
Montáž rekuperácie v novostavbe,
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím.
 
 
 

Rekuperácia Trstená, okr. Tvrdošín (kraj Žilina)

Rekuperácia RD Trstená (okr. Tvrdošín)
Montáž rekuperácie v novostavbe,- hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– rozvod vzduchu je vybavený akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodnú a odvodnú vetvu,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím,
– rozvod bude napojený na jednotku DANTHERM HCV 460 P2 so snímaclčom kvality vzduchu, vlhkosti a elektrickým predohrevom. Samozrejmosťou je ovládanie cez appku.
 
 

Rekuperácia Zábiedovo, okr. Tvrdošín (kraj Žilina

RD Zábiedovo (okr. Tvrdošín)
Montáž rekuperácie v novostavbe,
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– každé poschodie je vybavené akusticky odhlučneným rozdelovačom pre prívodné a odvodné vetvy,
– distribučné boxy a rozdelovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím,
– rozvod bude napojený na jednotku DANTHERM HCV 460 P2 so snímaclčom kvality vzduchu, vlhkosti a elektrickým predohrevom. Samozrejmosťou je ovládanie cez appku.
 

Rekuperácia Bobrov, okr. Námestovo

RD Bobrov,
– hlavný rozvod z pozinkovaného SPIRO potrubia,
– každé poschodie je vybavené akusticky odhlučneným rozdeľovačom pre prívodné a odvodné vetvy,
– distribučné boxy a rozdeľovače spája antibakteriálne flex HYGIENIC potrubie s priemerom 75 mm,
– prívod vonkajšieho vzduchu bude riešený EPE potrubím,
– rozvod bude napojený na jednotku DANTHERM HCV 460 P2 so snímačom kvality vzduchu, vlhkosti a elektrickým predohrevom. Samozrejmosťou je ovládanie cez appku.

Rekuperácia Zuberec, okr. Tvrdošín

RD Zuberec
– montáž rekuperácie v dome kde nebola plánovaná,
– rozvody Flex HYGIENIC potrubie 75mm,
– rozdeľovače s revíznym otvorom, akusticky odhlučnené,
– celý rozvod bude zásobovať vzduchom jednotka DANTHERM HCV 460 P2 s predohrevom, RH a VOC snímačom,
– prívod vzduchu z exteriéru do jednotky je riešený EPE potrubím eliminujúcim kondenzáciu,
Jednotky Dantherm majú certifikát pre pasívne domy. Patria medzi najkvalitnejšie a najefektívnejšie jednotky na našom trhu.

Rekuperacia Dolny Kubin, okr. Dolny Kubin

Rekuperácia RD Dolny Kubin:
– rekuperácia pre dvojdom,
– hlavný rozvod z pozinkovaného spiro potrubia,
– tlmiči hluku spolu so Sonodecom a rozdeľovačmi izolovanými kaflexom zabezpečia útlm hluku jednotky,
– rozvod od rozdeľovačov k jednotkám je tvorený flex hadicami Hygienic s antibakteriálnou vnútornou vrstvou,
– kombinácia podlahových výustiek so stropnými tanierovými ventilmi,
– vetranie apartmánu zabezpečí Dantherm HCV 400 P1,
– vetranie priestorov na 1NP zapezpečuje VZT jednotka Dantehrm HCV 460 P2,
– rekuperačné jednotky majú integrovaný snímač RH, VOC a el. predohrev, ovládanie možné cez aplikáciu v telefóne,
– prívod vzduchu z exteriéru do jednotky je riešený EPE potrubím eliminujúcim kondenzáciu,
Jednotky Dantherm majú certifikát pre pasívne domy. Patria medzi najkvalitnejšie a najefektívnejšie jednotky na našom trhu.

Rekuperacia Liptovske Matiasovce, okr. Liptovsky Mikulas

Rekuperácia RD Liptovské Matiašovce, okr. Liptovský Mikuláš:
– investor sa rozhodol pre montáž rozvodov rekuperácie (zatiaľ) bez VZT jednotky,
– hlavný rozvod z pozinkovaného spiro potrubia,
– tlmiče hluku s integrovaným T-kusom a rozdeľovačmi izolovanými kaflexom zabezpečia útlm hluku jednotky,
– rozvod od rozdeľovačov k jednotkám je tvorený flex hadicami Hygienic s antibakteriálnou vnútornou vrstvou.

Rekuperacia a vykurovanie byt Nizna, okr. Tvrdosin

Rekuperácia a vykurovanie bytu v Nižnej, okr. Tvrdošín:
-investor sa pri rekonštukcii bytu rozhodol pre kompletnú výmenu rozovodov vykurovania spolu so zdrojom tepla, ako aj pre centrálne riadené vetranie s rekuperáciou tepla,
-hlavný rozvod z pozinkovaného komponentov,
tlmiče hluku spolu so Sonodecom a rozdeľovačmi izolovanými kaflexom zabezpečia útlm hluku jednotky,
-rozvod od rozdeľovačov k jednotkám je tvorený flex hadicami Hygienic s antibakteriálnou vnútornou vrstvou,
celý systém bude napájat jednotka Dantherm HCV 400 P1 s VOC snímačom a elektrickým predohrevom.
 

RD Zuberec, okr. Tvrdosin

Rekuperácia RD Zuberec, okr. Tvrdošín:
– investor sa rozhodol pre rekuperáciu tesne pred úplným ukončením stavebných prác…. po omietkach a poteroch (podlahové vykurovanie),
– hlavný rozvod z pozinkovaného spiro potrubia v kombinácii s hranatým potrubím (z dôvodu nedostatku miesta v poteroch),
– tlmiče hluku spolu so Sonodecom a rozdeľovačmi izolovanými kaflexom zabezpečia útlm hluku jednotky,
– rozvod od rozdeľovačov k jednotkám je tvorený flex hadicami Hygienic s antibakteriálnou vnútornou vrstvou,
– celý systém bude napájat jednotka Dantherm HCV 700.

Rekuperacia Zubrohlava, okr. Namestovo

Rekuperácia RD Zubrohlava, okr. Námestovo:
– hlavný rozvod z pozinkovaného spiro potrubia v kombinácii s hranatým potrubím (zasekaným v stene 2NP z dôvodu nedostatku miesta),
– integrovaný T-kus v tlmiči hluku spolu so Sonodecom a rozdeľovačmi izolovanými kaflexom zabezpečia útlm hluku jednotky,
– rozvod od rozdeľovačov k jednotkám je tvorený flex hadicami Hygienic s antibakteriálnou vnútornou vrstvou,
– celý systém bude napájať jednotka Dantherm HCV 460.

Vzduchotechnika pekaren Trstena

Pekáreň Trstená (okres Tvrdošín, Orava)
– kompletná dodávka od projektu po montáž v spolupráci s KaProSolution s.r.o.,
– odvod je tvorený z pozinkovaných hranatých potrubí,
– ako distribučné elementy sú použité mriežky 500×200 s reguláciou prietoku,
– potrubie kotvené na závesy so silentblokmi typ “L”,
– samotný odvod vzduchu bude zabezpečovať radiálny ventilátor s prietokom 14 000 m3/h a reguláciou.

Rekuperacia Habovka 2, okr. Tvrdosin

RD Habovka 2
Systém riadeného vetrania bol inštalovaný do existujúcej predprípravy.
– hlavný rozvod od jednotky k rozdeľovačom je z pozinkovaného spiro potrubia (160mm), tlmičov hluku a sonodec potrubí
– domový rozvod realizovaný prostredníctvom Flex potrubia 90mm s úpravou Hygienic (špeciálny antibakteriálny vnútorný povrch zabraňuje tvorbe plesní a baktérii)
– rozdeľovače pre prívod a odvod vzduchu sú vybavené zvukovou izoláciou
– rozvod je v jednotlivých miestnostiach je ukončený tanierovým ventilom + odvodné vetvy vybavené filtrom
– rekuperačná jednotka DANTHERM HCV 460 P2 +elektrický predohrev a snímač kvality vzduchu + ovládanie cez appku.

Rekuperacia Zilina - Priestor na podnikanie

Priestor na podnikanie:

hlavný rozvod od jednotky k rozdeľovačom je z pozinkovaného spiro potrubia 160mm, domový rozvod realizovaný prostredníctvom Flex potrubia s úpravou Hygienic (aditívami ošetrený povrch zabraňuje tvorbe plesní a baktérii)
rozvod je v jednotlivých miestnostiach ukončený tanierovým oceľovým ventilom s nízkym hlukom a tlakovou stratou privádzaného vzduchu (regulovateľný).

Po ukončení stavebných prác bude na rozvod dopojená jednotka DANTHERM HCV 400 P1 so snímačom kvality vzduchu a elektrickým predohrevom. Jednotka bude napojená prostredníctvom flex potrubia SONODEC, ktoré spolu s tlmičmi zabráni šíreniu hluku z ventilátorov. Vonkajší vzduch bude privádzaný cez protikondenzačné EPE potrubie.

Rekuperacia Habovka 1, okr. Tvrdosin

Systém riadeného vetrania je realizovaný na dve etapy. V prvej sme inštalovali domový rozvod spolu s predprípravou pre VZT jednotku. Druhá etapa bude osadenie jednotky a inštalácia rozvodu pre prívod a odvod vonkajšieho vzduchu.
Prvá etapa:
hlavný rozvod od jednotky k rozdeľovačom je z pozinkovaného spiro potrubia (160mm), vybaveného regulačnými klapkami v každej vetve
domový rozvod realizovaný prostredníctvom Flex potrubia s úpravou Hygienic (špeciálny antibakteriálny vnútorný povrch zabraňuje tvorbe plesní a baktérii)
rozdeľovače pre prívod a odvod vzduchu sú vybavené zvukovou izoláciou
rozvod je v jednotlivých miestnostiach bude ukončený tanierovým ventilom s nízkym hlukom a tlakovou stratou privádzaného vzduchu (regulovateľný)

Rekuperacia Kriva (okres Dolny Kubin)

hlavný rozvod od jednotky k rozdeľovačom je z pozinkovaného hranatého potrubia, vybavený regulačnými klapkami v každej vetve
domový rozvod realizovaný prostredníctvom Flex potrubia s úpravou Hygienic (špeciálny antibakteriálny vnútorný povrch zabraňuje tvorbe plesní a baktérii)
rozvod je v jednotlivých miestnostiach ukončený tanierovým plastovým ventilom s nízkym hlukom a tlakovou stratou privádzaného vzduchu (regulovateľný)
predpríprava vetrania v prípade ak investor neplánuje hneď pri montáži osadiť jednotku